Yağmurlu havalar için 6 keyifli öneri

Her mevsimde hayat güzeldir! ‘Yağmurlu havada ne yapılır?’ diye merak ediyorsanız, size özel keyifli tekliflerimiz var. İster tek başınıza isterseniz sevdiklerinizle keyifli olabilirsiniz.

Bilhassa, yağmurlu havada meskende olmak büyük bir talihtir. Bu sayede günü daha hoş değerlendirebilirsiniz. Yalnızca battaniye altında yatıp saatlerinizi boşa harcamayın. Yağmurlu havada yapacak daha hoş etkinlikler var. Haydi, çabucak başlayalım.

1. Yağmurlu havada evvel içinizi ısıtın

Malum, bu türlü günlerde ısınmak çok kıymetlidir. Bir fincan sıcak süte bir çay kaşığı toz tarçın ekleyip afiyetle içebilirsiniz. Aklınızda bulunsun: Tarçın, memnunluk veren kokulardan biridir. Natürel ki sevdiğiniz bitki çaylarından biri de olabilir. Örneğin, papatya ve melisa çayı kendinizi daha dingin hissetmenize yardımcı olabilir. Kahve ve yeşil çay ise uyarıcı tesiriyle daha din. olmanızı sağlar.

2. Biraz sakinleştirici müzikler seçin

Hayat çok süratli akıyor, dışarıdaki gürültüden yoruluyoruz. Aslında yağmurlu havalarda sakin müzikler dinlemek, kendimizi rahatlatmak için hoş bir fırsattır. Bach, İncesaz, Edith Piaf’dan ezgiler tercih edebilirsiniz.

3. Olağan ki romantik sinemalar izleyin

Daha evvel izleyip sevdiğiniz yahut uzun vakittir izlemek istediğiniz romantik sinemalara artık baht verin. Seçiminizi yaptıktan sonra koltuğa heyetin, üzerinize bir battaniye ve tarçınlı sütünüzü alın. İşte, keyifli saatler başlıyor! Bridget Jones’un Günlüğü yahut Türkan Şoray’ın dayanılmaz sinemalarına ne dersiniz?

4. Hoş kokularla memnunluğu artırın

En sevdiğiniz kokularla huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Vanilya, tarçın, lavanta ve mistik tütsülerle konutunuzun havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Kokulu mumlar da tıpkı işi görür, size huzur verir. Lakin konutta ikisi de yoksa sorun değil: Sıcak suya birkaç kaşık toz tarçın ekleyip karıştırın ve kısık ateşte biraz kaynatın. Meskeniniz mis üzere kokacaktır.

5. Eski dizileri tekrar seyredin

Yağmur yağarken konutta yapılacak en hoş şeylerden biri battaniyenin altında dizi seyretmektir. Ne vakitten beri ertelediğiniz dizileri tek seferde battaniye altında izleyebilirsiniz. İkinci bahar, Asmalı Konak, Aşk-ı Memnu, Çalıkuşu üzere eski dizileri yine izlemeye ne dersiniz?

6. Bugün meditasyon yapmaya başlayın

Oturduğunuz yerden rahatlamak ve gerilimden arınmak için çabucak bugün meditasyona başlayabilirsiniz. Kalbinizin sesini duymak için dış dünyayı susturmak olağanüstü olur. Hazır, havada dinginlik varken bu hoş tesirden yararlanabilirsiniz ve yağmurlu havada meditasyon yapabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.