Twitter’da bu yıl en çok salgın ve depremler konuşuldu

2020, COVID-19 salgını, pandemi, konutta kalma devri ve maske+mesafeli yaşama geçmeyle tüm dünya için sıra dışı bir yıl oldu. Bu sıkıntı yılı geride bırakırken dünyada milyonlarca insanı bir ortaya getiren Twitter, 2020’de Türkiye de gündeminin nabzını tutmayı başardı.

Sıhhat bakanının tweetleri ağır takip edildi

Twitter, Türkiye’de 2020 yılının en çok konuşulan isimleri, hashtag’leri ve Tweet’lerini açıkladı. Açıklanan sayılara nazaran; Türkiye’de Twitter’ın 2020 sohbetlerinde en çok ismi geçen isim Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca oldu. Sıhhat bakanı 4 milyonun üstünde yeni takipçiyle takipçi sayısı en çok artan kişi de oldu. Sıhhat Bakanı’nın 16 Mart’ta attığı ve Taner Ölmez’in oynadığı kamu spotunu içeren tweeti de en çok Retweet edilen Tweet oldu.

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da, bilhassa okulların pandemide kapanma ve açılma periyotlarının de tesiriyle çok konuşulan isimlerden oldu. ABD’de seçimleri kaybeden Donald Trump da Türkiye’de de en çok konuşulan isimler ortasındaydı.

Listede üçüncü sırada ise sürpriz bir isim var. Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Güney Koreli pop müzik kümesi BTS. Ayrıyeten listede birinci 15 ortasında Kore popunun tanınan isimleri olan BTS’nin üyeleri ve EXO’nun da olması dikkat çekti.

Türkiye, 2020’de can kayıplarımızla da üzüldüğümüz zelzele felaketlerini yaşadı. Türkiye’de en çok kullanılan hashtag’lere baktığımızda ikinci sırada sarsıntıların yer aldığını görüyoruz. Bilhassa İzmir’de gerçekleşen büyük zelzele devrinde, hem sarsıntı hem İzmir hashtagleriyle son durumlar hakkında bilgi alındı.

Listede birinci sırada #survivor2020 hashtag’i yer alırken, pandemiyle ilgili bilhassa #evdekal hashtag’i de çok sık kullanıldı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.