Suçlular filmi, Sundance’ye davet edildi

Hatalılar, ABD’nin Utah eyaletinde düzenlenecek şenliğin Milletlerarası Kısa Sinema Yarışı kısmında dünya prömiyerini gerçekleştirecek. Sundance Sinema Şenliği, ünlü aktör Robert Redfort tarafından 1981’de kurulan Sundance Enstitü tarafından her yıl ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşiyor. Yılın birinci büyük sinema şenliği olan Sundance Sinema Şenliği dünyanın en âlâ beş büyük sinema şenliği ortasında yer alıyor. Pandemi nedeniyle fizikî aktifliklerin yanı sıra online gösterimlere de hazırlanan şenlik 7 gün sürecek.

Ödüllü direktörün yeni başarısı

Kısa sinemaları ve birinci uzun metraj sineması ‘Görülmüştür’ ile ulusal ve memleketler arası sinema şenliklerinden mükafatlar alan, son yılların değerli genç direktörlerinden Serhat Karaaslan’ın yeni kısa sineması ‘Suçlular’, birlikte romantik bir gece geçirmek için otel arayan lakin evlilik cüzdanları olmadığı için kentteki otellerden geri çevrilen üniversite öğrencisi genç bir çiftin bir gece boyunca başlarına gelenleri mevzu alıyor.

Lorin Merhart, Deniz Altan, Fazilet Şenocak ve Ercan Kesal’ın başrollerini paylaştığı ‘Suçlular’, Fransa Ulusal Sinema Merkezi CNC’nin imal takviyesi ve Arte televizyonu iştirakiyle yapıldı. Fransa- Romanya-Türkiye ortak üretimi olan sinemanın çekimleri Türkiye’de gerçekleşti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.