Schneidertempel Sanat Merkezi’nde karikatür sergisi

Karikatüre 1985 yılında başlayan Dokgöz’ün birinci karikatürü Kılçık mecmuasında yayınlandı. Daha sonra karikatürleri Gırgır, Limon, Çarşaf, ArteFacto, Buduar, Cumhuriyet, Bizim Gazete, Hürriyet, Milliyet, BirGün, Radikal ve Sabah üzere pek çok gazete ve mecmuada yayınlandı.

Ünlü karikatüristin sanat seyahati

Nizamlı olarak Kılçık, Tıp Dünyası, Sendrom, Hiç, Fesat, Homur ve Doktor Forumu mecmualarına çizdi. 2016-2018 yılları ortasında Hürriyet Gazetesi Çukurova’da Metafor köşesinde günlük olarak karikatürleri yayınlandı. Karikatürleri Türkiye dışında Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Belçika, Yunanistan, Romanya, Polonya, İran, Kıbrıs, Portekiz, Kırgızistan, Rusya, Azerbaycan, Hindistan, Güney Kore, Sırbistan ve Çin üzere ülkelerde yayınlandı. Katıldığı ulusal ve memleketler arası müsabakalardan çeşitli mükafatlar aldı.

1989’da Güneşin Girmediği Yere, 2010’da Çizgisel, 2019’da Metafor ve 2020’de Karikatürlerle Çocuk Hakları Kontratı isimli kitapları yayınlandı.

9 Aralık 2020 günü Halis Dokgöz’ün iştirakiyle saat: 11:00’da açılacak olan standa tüm sanatseverler davetli olmakla birlikte pandemi nedeniyle açılış yapılmayacak. Pazartesi kapalı olan galeri öteki günler 11.00-18.00 ortası ziyarete açık olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.