Kırmızının yılbaşı dekorasyonunda kullanım önerileri

Renkler, kullanıldıkları alanlarda estetik ve anlamsal değişiklikler yaparak alanda bulunan tüm canlıların psikolojilerini tesirler. Her renk farklı bir etkiyi uyandırır.

Tutkunun ve yeni dileklerin rengi olarak kış mevsiminde ve yılbaşı dekorasyonlarında sıkça kullanılan kırmızı; şömine ateşinin, ailece yenen yılbaşı yemeğindeki peçetenin, şamdandaki mumun rengidir. Samimiyetle alınan ikram paketinin, ağaçtaki kürenin, kutlama için giyilen elbisenin, sevgiliye alınan atkının rengidir. Kırmızı her yeni yılda coşku ve ihtişam getirir.

İç Mimar Hasret Algül, yeni bir yıla girerken hayat alanlarında kırmızının güçlü tesirlerini hissedebilmek kullanım tekliflerinde bulundu.

Yılbaşının vazgeçilmez rengi: Kırmızı

Kapılar yeniyi davet eden sözcüklerin başında gelir. Lisanımızda “yeni kapılar açmak” tabiri başlangıç, teşebbüsleri, atılımları, yenilikleri özdeşleştiren bir kalıptır. 2020’yi geride bırakırken, konutların yeniyi davet eden kapılarına içerideki yeni yıl coşkusunu fısıldayan kırmızılı kapı süsleri asılabilir.

Yemek masaları paylaşımın ve muhabbetin yeridir, 2021’e girerken insanların yeni dileklerde bulunma ve bir evvelki yılın anılarına veda etme gayesiyle buluşma noktasıdır. Yılbaşı akşamı kurulan masalarda kırmızı renkli peçetelere, mumlara, çiçeklere yer verilebilir. Güç, umut ve heyecanın rengi kırmızı paylaşımlara da renk katar.

Boyamak renk değiştirmenin en kolay yoludur konutta bir kitaplık var ise, bir rafın art yüzü kırmızıya boyanabilir. Okumakta ertelenen kitaplar buraya yerleştirilebilir ve kırmızı rengin tesiri şahısları bu kitapları okumaya teşvik eder.

Aralık ayı başları itibariyle çiçekçilerde görmeye başladığımız kokina çiçeğini birden fazla kişi yılbaşı çiçeği olarak bilir. İsmini Yunanca kırmızı demek olan kokino sözünden alan bu çiçek demetler halinde satın alınabilir. Yılbaşı sofralarında, peçete halkalarında, uzun vazolarda ve kapı süslerinde kullanılabilir.

İnsanların sevdikleri için aldığı armağanları koyduğu alanlarda ve hazırlanan yılbaşı ağaçlarında yanıp sönen ışıklarla kırmızı renk dahil edilebilir. Cam küreler, hoş anıları hatırlatan fotoğraflar ile ağaçlar süslenebilir.

Kırmızı bize ısınma, sıcaklık hissini verir. Kırmızı rengi battaniyede, yaslanırken ardımıza aldığımız yastığın kılıfında, o davetkar yemek masasının örtüsünde kullanmak ömür alanlarına sıcaklık verecektir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.