Hayatında Yalnızca Bir Kere Denk Gelenlerin Bile Hak Vereceği “Berktuğ” Tipine Dair 17 Çarpıcı Gerçek

Herkesin hayatında en az bir defa denk geldiği bir Berktuğ vardır. İster yakın olsun, ister uzak fark etmez. Sabrımızın en derin noktalarında gezen bu adam adeta bir hayat trollüdür. Onun kolay ve bomboş dünyasında yaşadığı heyecanlar, sizin ödenmiş SGK primleriniz kadar dolu ya da okuldaki derslerinizin toplam muvaffakiyet notu kadar yüksek değildir. O kimselere benzemez. Ve lütfen dikkat edin, başınızı çevirdiğiniz yerde günde en az 3 tane Berktuğ görürsünüz…

1. İşe güce zerre başı basmadığı için grup elbise giydiği gün babasının ofisine sarfiyat, fotoğrafını çektirip “Çalışırken…” diye not düşer.

2. Saatini ve otomobilini gözümüzün içine sokmak için yanıp tutuşur. Bunları icat eden adamlar bile vaktinde bu kadar hava atmamıştır.

3. Sürahilerce Mojito içer, ağzına da tövbe öbür bir şey koymaz. Bir Kübalıdan daha fazla Kübalı üzere isteklidir bu bahiste

4. Tarlanın ortası olsa bile otomobilini kendi park etmez, kesinlikle vale hizmeti kullanır. Tır girecek yere yanaşmaz, yolun ortasına arabayı koyar sarfiyat.

5. Göğüs nahiyesinde kesinlikle anlamsız bir dövmesi vardır; hatta bunun için gidip spor salonunda beden çalışır, uçan balon üzere şişer.

6. Dandik telefon oyunları oynayarak vakit kaybetmez; mutlak suretle poker oynar, black jack oynar. En fazla düşünmek zorunda kaldığı an budur.

7. Kafasını asla yazım kuralları üzere şeylerle meşgul etmediği için ağzına kürekle vurmak istenecek kadar imla kusuru yapar

8. Gece kulübünde ismine kiralanmış locası vardır, kati suretle bistroda oturmaz ve 4 kişilik ailenin aylık masrafı kadar şişe açtırır.

9. Arkadaşlarıyla gerizekalı latifeler yapmak en büyük cümbüşüdür. Çok değişik bir mizah anlayışı olduğu için siz onun kadar eğlenemezsiniz.

10. Yurt dışında gezmelere doyamaz. Favori yeri olan Amsterdam’da türlü çılgınlıklar yaptığını tez eden sohbetleri her masada açmaktan bıkmaz.

11. “Malın önde gideniyim” diyemediği için “Bağlanma sorunum var” der; insanın 3 metre çamaşır ipiyle bulunduğu yere bağlayası gelir

12. Loafer ayakkabı ve omza bağlanan kazak bir Berktuğ üniformasıdır; cerrahi müdahale olmadan o kıyafetleri çıkartması mümkün sayılmaz

13. Selfie çubuğu onun bir organı üzere olmuştur, yokluğunda yemeden içmeden kesilir ve ölecek üzere olur

14. Pazar günleri de iç organlarını belirli eden gri eşofmanı ve gold renkli cep telefonu olmadan bakkaldan ekmek bile alamaz

15. Arkadaşlarıyla kendisinin toplam zeka yaşı, bir ilkokul öğrencisinin hayat bilgisi dersini çözmeye bile yetmez.

16. Havalar 10 derece ısınır ısınmaz Çeşme’ye göç eder, otelin tuvaletinden bile paylaşım yapmayı ihmal etmez

17. Hepimiz elden ayaktan düşeriz, Berktuğ’a bir şey olmaz. Zehir üzere başlarla hayatımızın büyük kısmını para kazanmak için geçiririz, bir Berktuğ jelibon üzere beyniyle sonsuza kadar keyifli yaşar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.