Hande Küden Berlin Filarmoni Orkestrası’na kabul edildi

1882 yılında kurulan ve dünyanın en seçkin orkestraları ortasında yer alan Berlin Filarmoni Orkestrası, bünyesine birinci kere bir Türk kemancıyı dahil etti. Keman sanatkarı Hande Küden, Berlin Filarmoni Orkestrası’na asil üye olarak kabul edildi.

“Hayalim gerçek oldu”

Filarmoni’ye katılmadan evvel Alman Senfoni Orkestrası Berlin’de konser şef yardımcısı olarak birkaç yıl çalıştı. Küden, Filarmoni ile çalarak mükemmeliyetçiliği öğrendiğini söyleyerek, “Arka geriye ne kadar konser verirsek verelim, her biri eşit derecede kıymetli ve tıpkı tutkuyla çalınmalı” sözünü kullandı.

Bir yıldır çaldığı Filarmoni’nin birinci keman kümesine asil üye olarak katılan birinci Türk kemancı olan Küden, Orkestra’nın web sitesindeki açıklamasında, “Berlin Filarmoni müzisyenleriyle birlikte çalmayı 13 yaşındayken hayal ediyordum ve artık hayalim gerçek oldu. Kusursuz meslektaşlarımla birlikte performans sergilemekten ve şahane bir keman kümesinin kesimi olmaktan ötürü çok mutluyum” dedi.

Fazıl Say’dan tebrik iletisi

Piyanist ve bestekar Fazıl Say da Küden’in muvaffakiyetini Twitter’da kutlayarak şunları söyledi: “Bravo sevgili Hande, harikulâde bir muvaffakiyet. Yürekten tebrik ederim. Keman sanatkarı Hande Küden, bir yıldır çaldığı Berlin Filarmoni Orkestrası 1. keman kümesine asil üye olarak kabul edildi. Berlin Filarmoni Orkestrası’na Türkiye’den kabul edilen birinci keman sanatkarı.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.