Cinsiyetten Bağımsız: Çok Cazip ve Alımlı İnsanların Hayatlarını Zorlaştıran 15 Durum

Onca bonusun yanında bu kadarcık badireye da katlanılabilir sanırım

1. Arkadaş kümesinde sevilmemek ve bilhassa yeni girilen ortamlarda dışlanmak.

Cazibeli insanların en çok karşılaştığı problemlerden biri, arkadaş kümelerinde dışlanmak ve ötekileştirilmek. Mantıklı hiçbir sebebi olmamasına karşın, bilhassa yeni girilen ortamlarda bu dışlanmanın yaşandığı bir gerçek. Ne diyelim, keşke kimseyi dış görünüşüne nazaran yargılamasak…

2. Hiçbir rasyonel sebebi olmaksızın iş ortamında ciddiye alınmamak.

Şayet alımlıysanız ve dış görünüşünüze itina gösteriyorsanız iş hayatında kısmen ayrımcılığa maruz kalmanız muhtemel. İş alımlarında müspet olarak karşımıza çıkabilen bu durum, çalışırken nedense negatif bir imaj yaratabiliyor.

3. Cinsel nesne olarak görülmek.

Ne kadar cazibeli olursanız olun sırf cinsel nesne olarak kıymetlendirilmek kimsenin güzeline gitmez. Cazibesi yüksek insanların bu durumdan şikayetçi oldukları yadsınamaz bir gerçek.

4. İnsanların çok ilgisine maruz kalmak.

Yer yer keyifli olabilen bu durum, kimi vakit insanı bunalma noktasına getirebiliyor. Karakterinizle değil dış görünüşünüzle ilgi görüyor olmak vakit zaman can sıkıcı olabiliyor.

5. Karakterinden ve başarılarından çok görünüşünle insanların hafızalarında yer etmek.

Twitter

Bu üzere eğlenceli tweetlerle de betimlenen durum, gerçek hayatta sıklıkla karşılaşılan dezavantajlardan biri. Ne kadar başarılı olursanız olun dış görünüşünüz bu durumun önüne geçebiliyor.

6. Cazibenizden ötürü insanların sizinle konuşmaya çekinmesi ve utangaç davranması.

Hususa romantik yaklaşmaya hiç gerek yok. Günlük alışverişinizi yaparken bile karşı cinsin utangaç halleri sizi yorabilir. Size bakarken derinlere dalıp ne dediğinizi duymakta zorlanan kasiyere hiç denk geldiniz mi? Ben gelmedim fakat alımlı arkadaşlar denk gelmiş olabilir…

7. Göz kamaştıran stilinizden ötürü insanların yalnız olmanıza ihtimal vermemesi.

‘O kız sana bakmaz’ ya da ‘O çocuk sana bakmaz’ üzere telaffuzlar yüzünden kaç alaka başlamadan bitti saymak mümkün değil! Bu durumdan en çok mağdur olan insanların, bu cümleleri duyanlar olduğunu sanıyorsanız size bir sürprizimiz var: Yanılıyorsunuz!

8. Partnerinizin münasebetin tadını çıkartmak yerine sizi elinden kaçırmamaya odaklanması.

Kulağa değişik gelse de bu duruma epeyce sık rastlanıyor. Partnerinin kendi liginin üzerinde olduğunu düşünen beşerler, biraz da kıskançlıkla birlikte, partnerlerini kaybetme korkusuna kapılabiliyor. Elbette, bu durum bağa önemli hasarlar veriyor.

9. Çekiciliğinizden ötürü en ufak samimiyetinizin dahi ‘flörtöz’ olarak algılanması.

Şayet çok alımlı biriyseniz, en ufak gülümsemeniz bile flört olarak görülebilir. Üzerinizdeki ilgiyi düşününce bu durum kaçınılmaz üzere bir şey.

10. Ne kadar mütevazı davranırsanız davranın ‘burnu havada’ olarak yaftalanmak.

Şayet çok cazip biriyseniz en doğal hareketler bile üzerinizde bir farklı duracaktır. Kıvanç Tatlıtuğ’un su içmesiyle sıradan çinko karbon (!) bir bireyin su içmesi tıpkı şey mi?

11. Çekiciliğinizden ötürü ‘stalker’ların ilgi odağı haline gelmek.

Şayet ortalamanın üzerinde bir çekiciliğe sahipseniz, hiç haberdar olmadığınız platonik aşıklarınız olabilir. Maalesef hoş ya da güzel bireylerin bu ilgiden mağdur oldukları yanlışsız. 

12. Çekiciliğin zeka ile karşıt orantılı olduğu yanılgısı.

Çekiciliğiyle ön planda olan insanların en çok mağdur olduğu mevzulardan biri, zeki olmadıkları varsayımı. Maalesef, beşerler bu ikisinin birbiriyle zerre alakası olmadığını kabullenmekte zorlanıyor.

13. Sizden yaşça büyük insanların ilgisini çekmek.

İlgilendiğiniz yaş kümesinin üzerindeki insanların ilgisini çekmek, birden fazla vakit yorucu hale gelebiliyor.

14. Size ilgi duyduğunu bildiğiniz insanların size bir türlü açılamaması.

Twitter

Çok cazip insanların birçok vakit birinci adımı atmak durumunda kaldıkları bir gerçek. Aksi halde karşı tarafın açılacak cüreti toplaması için uzunca bir mühlet beklemek durumunda kalabilirler.

15. Yaş aldıkça gençken görülen ilginin azalışını kabullenmek.

Alımlı olmanın birçok hoş tarafı olduğu kesin. Yaşlılıkla birlikte yavaş yavaş eski cazipliğini kaybeden beşerler, bu duruma alışmakta problem çekebiliyor. Anti-aging kesiminin neden bu kadar geliştiğine şaşırmamalı.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.