‘Bir Nefes Daha’ Tallinn’den ödül kazandı

Mükafatın açıklamasında “Yönetmenin vizyonu, tutkusu ve kişiliği, oyuncuların süper performanslar sergilediği bu sürükleyici, tutkulu ve çarpıcı yeni sinemada parlıyor” tabirlerine yer verildi. Nisan Dağ, ödül konuşmasında, bağımsız sinema yapmanın zorluklarına karşın kendisine takviye olan herkese teşekkür ederek, mükafatın yola devam etmek için kendisine yürek ve güç verdiğini söz etti.

Eleştirmenlerden övgü topladı

Nisan Dağ’ın senaryosunu yazıp yönettiği ikinci uzun metraj sineması ‘Bir Nefes Daha’, dünya prömiyerini, Estonya’nın başşehrinde düzenlenen 24’üncü Tallinn Black Nights Sinema Şenliği’nin ana müsabakası kapsamında gerçekleştirdi. Dağ, İstanbul’un çetin mahallelerinden birinde yaşayan genç bir rapçinin, müzik hayallerine koşarken bir yandan da bonzai bağımlılığıyla verdiği savaşı anlatan ‘Bir Nefes Daha’ ile şenlikte ‘En Uygun Direktör Ödülü’nü kazandı. Güçlü bir aşk kıssası üzerinden ülkenin sosyoekonomik bölünmelerini, sert hayat şartları sonucu suça ve uyuşturucuya itilen gençliğin portresini ve gelişmekte olan rap müzik dünyasını ele alan sinema; manzara direktörlüğü, animasyonları ve oyuncuların performanslarıyla da hem seyircilerden hem de eleştirmenlerden çok övgü aldı.

Tallinn’de, pandemi şartlarında gerçekleşen ödül merasimine katılan Nisan Dağ, konuşmasına duyduğu büyük heyecanı lisana getirerek başladı. Bağımsız sinema yapmanın gerçek bir çaba olduğuna değinen ödüllü direktör, ‘Bir Nefes Daha’nın 3 yıl süren seyahatinde kendisine dayanak olan herkese teşekkür etti. Vakit zaman kaybettiği umudunu, takımı ve oyuncuları sayesinde ayakta tuttuğunu söyleyen Nisan Dağ, aldığı bu mükafatın de yola devam etmek için kendisine yürek ve güç verdiğini söz etti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.