Aldatılan biri yine birine güvenebilir mi yine bir münasebete başlayabilir mi?

Kuşkularla baş başa kalmak hayli berbattır. Lakin Bir kişinin yaptığı yanılgıyı bütün herkese mal etmemek lazım! İçinden çok kolay çıkılabilecek bir durum olmasa bile kendinizi bir felaketin içerisindeymiş üzere hissedip etrafınızdaki insanlara karşı net bir karar verip ön yargılarda bulunmaya sürüklemeyin! Her ne kadar sizin için güç bir durum olsada biraz vakit ve sizler için derlediğimiz bir kaç teklifle hayata yeni bir başlangıç yapabilirsiniz!

-Kendinize bir vakit belirleyin zira biten bir ilginin akabinde çabucak biriyle olamazsınız fikirleriniz çok kolay değişkenlik gösterebilir bu noktada kendinizi dinleme süreci dediğimiz bir vakit ayırın ve bu süreçten çıktığınızda sağlıklı düşünmeye başladığınızda irtibata geçin!

-Duygularıızı bastırmayın! Bu süreçte susmak ileride patlak vermenize neden olacaktır. O yüzden patlayın bağırın, çağırın, dertleşin bu süreçte gerek arkadaşlarınızdan gerek uzman bir psikologdan yardım alabilirsiniz. Unutmayın niyetlerini bastırmak hislerinizin güçlenmesine neden olacaktır.

-Dönün ve ardınıza bir bakın. Şimdiye kadar yaşadığınız hangi olumsuzluk ve makûs bir gün geride kalmadı ki? Vakitle her şeyin yoluna gireceğini ve yaşadıklarınızı artta bırakacağınız günlerin olacağını aklınızdan çıkarmayın!

-Affedin! Zira birgün ardınıza baktığınızda keşke deme ihtimaliniz olabilir. İleride keşke dememek için bir defa daha affedebilirsiniz. Lakin bununda bir hududu olmalı karşınızdaki kişi sizin zaafınızdan yararlanmak isteyebilir dikkat!

-Onarmayı deneyin. Tekrar bir yanılgı yakalarsanız geri dönüşü olmayacağını esasen biliyorsunuz. Kaybedecek neyiniz var ki bırakın karşınızdaki kişi birebir yanılgıyı yaparsa kaybettiğiyle kalsın siz emin ve ileri adımlarla hayata devam edebiliceğenizi asla unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.