4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi başlıyor

KADEM ve T.C. Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın iş birliğiyle 26- 28 Kasım 2020 tarihlerinde 4. Memleketler arası Bayan ve Adalet Tepesi gerçekleşecek. Bu sene pandemi nedeniyle online olarak gerçekleşecek tepenin ana teması ise ‘Dijital Çağda İnsan Kalmak’ olacak.

Dijital okur muharrir olmanın giderek daha da kıymetli hale geldiği şu günlerde, dünyaca ünlü muharrirler, psikologlar, akademisyenler, araştırmacılar, aktivistler ve gazetecilerin ağzından dijital dünyayı dinleme fırsatı sunacak olan tepe, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Bayan ve Demokrasi Derneği (KADEM) İdare Konseyi Lideri Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Üç gün boyunca sürecek ve dijital dünyanın topluma, aileye, gündelik yaşama, manevi kıymetlerimize tesirinin masaya yatırılacağı dorukta insanın dijital dünyanın aktörü olmaya nasıl devam edeceğinden dijital dünyada ebeveynliğe, bu periyotta bilgiye nasıl ulaşıp, davranışlarımızı nasıl denetim edebileceğimize kadar pek çok mevzu tartışılacak.

Konuşmacılar ve hususlar

Eğitim ile Kültür ve Turizm Eski Bakanı, akademisyen ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı’nın ‘İnsan, İnsan Gölgesinde Yetişir’ ana başlıklı konuşmasıyla devam edecek dorukta, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi olan müellif Dr. Esra Kartal Soysal’ın moderatörlüğünü yapacağı ‘Dijital Dünya’ başlıklı panelin konuşmacıları ise Uludağ Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç.Dr. Ahmet Dağ, FutureBright Group Kurucu Ortağı Akan Abdula ve Psikolog Prof.Dr. Acar Baltaş olacak. Bu oturumda insanın dönüşümü, dijital dünyada karar alma ve dijital dünyanın psikolojisi konuşulacak.

‘Dijital Çağ ve Dini Bilginin Temsili’başlığını taşıyan günün son panelinde ise I-Muslims ve Hashtag İslam kitapları muharriri, Galler Trinity Saint David Üniversitesi’nden Prof. Gary R. Bunt ile panelin moderatörü olan Sıhhat Bilimleri Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Ekmel Geçer, dijital dünyada dindarlığı konuşacak.

Doruğun ikinci günü ise çocuk ve ergen psikolojisi alanında çalışan Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk’un ‘Dijital Dünyaya Ahenk Sürecinde Çocuğun Gereksinimlerinin Farkında Olmak’ başlıklı ana konuşması ile başlayacak. Devam konuşmalarındaysa TRT Medya Yöneticisi İsmihan Yılmaz, tanınan bir ebeveynlik krizi olarak dijital telaştan bahsedecek.

Birebir gün yapılacak ikinci panelin konusu kültür sanat olacak. Medya Sanatkarı Refik Anadol, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ayşe Taşkent ile ‘İnsan Şuurunun Sanat ve Teknoloji ile Yorumu’ üzerine sohbet edecek.

Tepe iştirakçileri daha sonra John Cobot Üniversitesi öğretim üyesi Alina Sorgner’den dijital çağda bayanı güçlendirme üzerine yapacağı konuşmayı dinleyecek.

Akabinde ise We Love Reading’in kurucusu tıpkı vakitte Haşimi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Rana Dajani, bayanın ve annenin değişen rollerinden bahsedecek.

Tepede birebir gün yapılacak eğitim ve cümbüş panelinde ise Gelişim Psikoloğu ve Akademisyen Dr. Fatma Tuba Yaylacı, Early Bird English’in kurucusu Jenny Molendyk Divleli dijital çağdaki çocuklar için eğlenceli eğitim araçlarından, eğitim dizayncısı Sümeyye Ceylan çocuklara Stem eğitiminden, İbn Haldun Üniversitesi öğretim vazifelisi Dr. Nagihan Haliloğlu ise dijital beşeri bilimler ve bilgi küratörlüğünden, Arp Sanatkarı Hoş Pancaroğlu ise sanat ve sanat eğitiminin dijitalde kendine nasıl yer bulacağından bahsedecek.

Akabinde Bern Öğretmen Eğitimi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Michele Notari, müellif ve akademisyen Prof. Frank Furedi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu da ilham veren konuşmalarla tepede yer alacak.

Bilgi, manipülasyon ve finans başlıklarının konuşulacağı doruğun son günü Dublin Üniversitesi öğretim vazifelisi Doç. Dr. Ray Walshe ve İstanbul Üniversitesi öğretim vazifelisi Prof. Dr. Ayhan Bıçak’ın ana konuşmalarıyla başlayacak.

Dijital ödeme sistemleri ve fintech ekosisteminin konuşulacağı panelin konukları ise Ziraat İştirak Bankası Bilgi Teknolojileri ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Said Gül ve Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği İdare Heyeti Lideri Burhan Eliaçık olacak.

T.C. Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Bayanın Statüsü Genel Müdürü Gülser Ustaoğlu bayan ve dijital dünya başlıklı konuşmasının yer alacağı, Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Akgül’ün Türkiye’de medya ve dindarlık üzerine yapacağı konuşmayla devam edecek.

Bilgi ve Manipülasyon başlığını taşıyan ve Doç. Dr. Oğuzhan Alim’in moderatörlüğünü yapacağı panelde ise Dr. İsmail Çağlar, Dr. Ali Taha Koç, Zeliha Eliaçık ve Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu yer alacak.

Tepenin son konuşmasını ise Psikiyatr&Yazar Prof. Dr. Erol Göka yapacak. Tekno-Dijital dünyada gençler ile yüzleşmek başlığını taşıyan konuşmanın akabinde, tepe Hoş Pancaroğlu&Bora Uymaz Topluluğu’nun vereceği kapanış konseri ile son bulacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.