2021 yılında bizi neler bekliyor

2020, Hem dünya hem Türkiye için epey hareketli birebir vakitte yeni normallerimizi de belirleyerek tüm hayatımızı değiştiren bir yıl oldu. Gökyüzü, mevcut olan sistemlerin yerine yenisinin geleceğini işaret etmişti. Birebir biçimde 2021 için de gökyüzü bizlere rehberlik edecek ve onun işaretleriyle bizi bekleyen yeni yılın getireceklerine berber bir göz atacağız.

30 Kasım ay tutulması ve 14 Aralık Güneş tutulmaları önümüzdeki yılın birinci yarısında bizleri tesiri altına alacak.

Dünyayı tesiri altına alan Covid süreci bizleri nasıl etkileyecek

30 Ocak tarihine kadar biraz daha izole, yasakların tahminen de biraz daha artacağı bir periyoda giriş yapıyoruz. Aslında yasaklar artmasa dahi covid ile alakalı kendi tedbirlerimizi azamî seviyede almamız gereken bir döngü içerisindeyiz.

Aralık ayında aşı uygulamaları başlayacak. Lakin Şubat ayında Merkür Kova burcunda Retro yaptığında, kitleleri etkileyen pek çok haber bize ne oluyor artık iletisi verebilir. Aşıyı bu periyotlarda yaptıracak olanların güvenliği olmayan yerleri tercih etmemesi, hekim denetiminde olamayan süreçlerden uzak durması gerekmektedir. Şubat ayında dünya çapında, merdivenaltı aşı üretimleri olabilir. Hijyenik olmayan kurallarda aşı yapmaya çalışanlara karşı çok dikkat etmeliyiz.

Ekonomik manada zayıf olan ülkelerin düzgünleşme sürecinin yavaş olması kaynaklı, İnsan haklarının gündemde olduğu bir döngüyü de yaşayacağız. Eşit olmayan sıhhat hizmetleri ve şartlar, toplumları insan hakları hassaslığına sevk edecek.

Aşının alerjik birtakım semptomlara karşı hassas olan şahıslardaki yan tesirleri Şubat ortası – Mart ayında anlaşılabilir. Aşılama yaparken kimi ülkelerde tedbirsizlikler sebebiyle kan yoluyla bulaşan öteki hastalıklar da artış yaşanabilir, önlem alınmalıdır.

Mart ayı itibariyle rahatlamaya başlayacağımız vakit dilimi içerisinde, Neptün’ün sessiz ilerleyen tesiri ile süreç taraf değiştirebilir. Bu rahatlama sürecinde rehavete düşülürse olay artışları başlayabilir. Bu periyodun önlemleri elden bırakmamamız gereken bir döngü olduğunu söyleyebilirim.

Covid eğitim sistemini nasıl etkileyecek

Eğitim sistemi mevcutta olan yeni olağanda e-eğitim üzerinden devam ederken, Şubat ayında internet ve temaslarda yaşanılacak kasvetler pek çok veliyi üzecek cinsten. Mayıs ayında çocukları etkileyecek yeni bir periyoda gireceğiz. Eğitim ve öğretim süreçleri ile ilgili yeni sistemlerin açıklanacağı bir döngüye giriş yapabiliriz. Haziran ayında eğitimin bir kaç ay daha uzayabileceği yahut ek birtakım imtihanların öğrencilere uygulanabileceğiyle ilgili kararlar alınabilir.

Finansal manada bizleri neler bekliyor

Yatırımcılar, 30 Kasım İkizler burcu ay tutulması ve 14 Aralık Yay burcu Güneş tutulmasında bulunan Jüpiter, Pluton ve Saturn Oğlak stelyumu ile birlikte, 2021 yılının birinci yarısında gayrimenkul ve arsa alımına yönelebilirler. Bilhassa Ocak ayını düzgün kıymetlendirmek gerekebilir. Ege ve Akdeniz bölgesinde uygun fiyata arsa alımı yapılabilir. Yerler mülk inşaası ile kıymetlendirilerek daha sonra yabancılara kiralamak hedefli avantajlı yatırıma çevirilebilir. 2023 -2024 yıllarında artık yaptığınız bu yatırımların karlı avantajları ile karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin üzere, sanal paranın pahası artacağını da belirtmek isterim. Ülkemiz açısından Euro önemli manada ehemmiyet kazanacak. Euronun düştüğü vakitleri yeterli yakalayarak, yükseliş ve pik noktalarında kar elde edebilmek hayli mümkün gözüküyor.

Lakin, 11 -18 Ocak haftasına dikkat etmek gerekecek. Bu periyotta vergiler artabileceği üzere, bir yandan da kişisel manada ekonomik sorunlarımız artabilir, eldeki parayı dikkatli harcamanız gerek bir vakit olduğunu söylemek çok yerinde olur.

Dünya çapında pek çok şirket şubat sonuna kadar kuvvetli süreçler yaşayabilir. Güçlü olanlar zayıf olan şirketleri satın alabilir.

Mart ayı sonrasında petrol, biyokimya ve ilaç kesimindeki yatırımlar ve pay senetleri kıymetlenebilir.

Ocak ayında ağır kış döngülerinin başladığı bir sürecinde içerisine gireceğiz.

2021 yılının birinci yarısının getireceği hoşluklar

– Yaşanılacak tüm aksiliklere karşın, Şubat ayında edebiyat, sanat, bilim ve astroloji alanında önemli gelişmelerin yaşanacağı bir devirde bizi bekliyor.

– Nisan ayında kişisel manada geçtiğimiz sene Ağustos – Aralık ayları ortasında yaşadığımız hususların sebeplerini de anlayacağız, iptal edilen nikah, mukavele ve iş muahedeleri için ikinci bir bahtımızın olacağı günleri yaşayacağız.

– Sivil toplum örgütleri güçlerini büyütebilir ve pek çok gereksinimi olan şahsa yardıma koşabilirler.

– Sıhhat açısından Covid güzelleşme süreci yaşarken, uzay mekiği, uzay üstü çalışmaları, robot çalışmaları, organ nakli ve kimi kanserli hücrelerin tedavileri için tüm dünyayı etkileyecek yeni keşifler bulunabilir.

– Mu kıtası ve Atlantis ile ilgili tüm dünyayı etkileyecek yeni keşifler yaşanabilir.

Genel manada 2021 de dikkatli olmamız gereken bahisler

Ocak ayında yeni yasa, prosedür, yasaklar gündemimizde olabilir.

Şubat ayında Merkür Kova burcunda Retro devri bizleri bekliyor. Dünya çapında aslında hassas olduğumuz, bilgisayar ve network temaslarımızın güvenliğiyle ilgili düşünceler yaşamamız epeyce mümkün. İnternet üzerinden dolandırılmalara karşı çok dikkatli olmalıyız. Büyük şirketlerin internet ağı ve bilgilerinin güvenliği için ekstra tedbirler almaları gereken bir süreç olacak. Emsal olayları Mayıs sonu – Haziran ayında İkizler burcu Merkür retrosunda da yaşayabiliriz. Her iki süreçte de iştirak ve iş süreçlerinizde kandırılmalara, telefon ve internet üzerinden gelebilecek sahtekarlıklara karşı hayli dikkat etmeliyiz. Ayrıyeten tarihi eser kaçakçılıkları haberleri alabiliriz.

Şubat ayındaki Merkür Retrosu, havayollarını etkileyebilir. Uçuşlara kısıtlama gelebileceği üzere, ülkeler ortası giriş çıkışlar için ekstra tedbir ve prosedürler alınabilir. Kimi havayolu şirketleri kapanabilir. Bunun haricinde uçak ve tren kazaları, ağır kışlar, sarsıntı ve tabiat olayları yaşayacağımız bir döngü içerisindeyiz. Şubat ayı sıkıntı bir ay olacak.

Mart ayında kimyasal araştırmalar bizi huzursuz edebilir. Ayrıyeten paranormal olaylar ve uzaylı ziyaretleriyle ilgili haberler gündemimizde olabilir.

Nisan ayında birtakım zehirli hayvanların ve çekirgelerin arttığı bir süreç yaşayabiliriz.

Mayıs – Haziran – Temmuz ayında doğu bölgemizdeki karışıklık haberleri gelebilir, Rabbim askerlerimizi ve polislerimizi korusun.

Mayıs – Haziran Merkür Retrosu, geçtiğimiz sene 2020 Mayıs – Haziran aylarında yaşadıklarınızı toparlama lakin kimi bireyler içinde misal süreçleri tekrar yaşama tesiri getirebilir. Kontratlara, trafiğe ve seyahat yaptığımız uçaklara, otomobil ile sürat yapmamaya çok kıymet vermeliyiz. Dünya çapında dinî şovlar, terör olayları ve savaş yapmak isteyen ülkeler olabilir. Komşu ülkelerimize karşı dikkatli olmamız gerektiği üzere, komşu ülkelerimizin gireceği savaşlara karşı da dikkatli olmamız gerekmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.