Nar suyunun faydaları

Nar, kaçırmamanız gereken en sağlıklı meyvelerden biridir. Nar lif, potasyum, C vitamini ve çok daha ziyadesiyle yüklüdür. Yalnızca meyve olarak değil, nar suyunun da sıhhat açısından birçok yararı vardır. Paketlenmiş meyve suları çoklukla ek şeker, tuz ve gözetici unsurlar içerir. Taze nar suyu, konutta çarçabuk yapılabilir.

İşte nar suyu yudumlamanın kimi şaşırtan sıhhat faydaları.

Nar suyunun yararları

Antioksidan yüklü

Nar suyu, güçlü antioksidan özelliklere sahiptir. Araştırmalara nazaran nar suyu, yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidan içeriyor. Antioksidanlar, hücrelerinizi özgür radikallerden korur ve oksidatif gerilimi azaltır. Nar suyu içmek kalp sıhhatini düzgünleştirmeye yardımcı olabilir

Güçlü C vitamini kaynağı

Nar suyu birebir vakitte bedeninize birçok yarar sağlayabilen C vitamini ile yüklüdür. C vitamini cilt sıhhatini güçlendirir, bağışıklık işlevini takviyeler, yara güzelleşmesine yardımcı olur ve çok daha fazlasını sağlar.

Kan basıncını düşürür

Yüksek tansiyon, kalp hastalığı riskini değerli ölçüde artırabilir. Diyet, kan basıncını denetim etmede değerli bir rol oynar. Phytotherapy Research’teki araştırmaya nazaran, iki hafta boyunca nar suyundan 150 ml içmek kan basıncını değerli ölçüde azaltabilir.

Artrite yararlıdır

Artrit ile yaşamak eklemlerde ağrılı iltihaplanma demektir. Nar suyunun iltihap önleyici özellikleri iltihapla gayrete yardımcı olabilir. Lakin etkiyi ayrıntılandırmak için daha ağır araştırmalara muhtaçlık vardır.

Hafızayı geliştirir

Journal Neurobiol’de yapılan bir araştırmaya nazaran, nar suyu hafızayı güçlendirmeye yardımcı olabilir ve ayrıyeten Alzheimer hastalığına karşı savaşmaya yardımcı olabilir.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.