İstanbul Tiyatro Festivali başladı

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Koç Holding Güç Kümesi Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş sponsorluğunda düzenlenen 24’üncü İstanbul Tiyatro Şenliği, Yapı Kredi Bomontiada’da gerçekleşen açılış gösterisi ‘Diagonale Ascendante’ ile başladı.

Fransız topluluk Retouramont tarafından Fabrice Guillot koreografisiyle hayata geçirilen projede, dansçılar Nathalie Tedesco ve Fanny Gombert’in Yapı Kredi Bomontiada’nın fasadında gerçekleşen ve vücudun hudutlarını ve gücünü sorgulayan ikili performansı, fiyatsız olarak izleyicilerle buluştu. Şov, 15 Kasım Pazar günü saat 15 ve 20’de tekrar izlenebilecek.

İKSV kanalından fiyatsız izlenebilecek

Şenliğin açılış merasimi, pandemi sebebiyle çevrim içi ortamda gerçekleşti. Şenliğin web sitesi ve toplumsal medya hesaplarında yayımlanan ve İKSV İdare Konseyi Lideri Bülent Eczacıbaşı’nın açılış konuşmasıyla başlayan merasim, Koç Holding Güç Kümesi Lideri Yağız Eyüboğlu ve İstanbul Tiyatro Şenliği Yöneticisi Leman Yılmaz’ın konuşmalarının akabinde şenliğin bu yılki onur ödüllerinin sahipleri; Belçikalı direktör Ivo van Hove, dansçı, koreograf Geyvan McMillen ve direktör Işıl Kasapoğlu’nun iletileriyle sona erdi. Açılış merasiminin ve açılış gösterisinin çevrim içi kaydı 21 – 28 Kasım tarihleri ortasında İKSV YouTube kanalında fiyatsız olarak izlenebilecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.