Duvarlarda iki renk kullanımının püf noktaları

Renkler kadar renklerin birbirleri ile ahengi da hayatımızda çok değerli bir yere sahiptir. Son devirde duvarlarda iki renk kullanımının giderek artması, uyumlu renklerin kullanımını daha da değerli hale getirmiş durumda.

Salon duvar rengi seçiminde zıt renkleri kullanarak, ya da canlı yahut nötr gri tonlarını beyazla buluşturabilir, minimal bir şıklık yaratabilirsiniz. Zıt renkler tercihiniz değilse de onun yerine tıpkı renklerin farklı tonlarını birlikte kullanarak da tekrar salonunuzda dekoratif ve çarpıcı dizaynlara imza atabilirsiniz.

İşte Bi’Boya’nın birbirinden hoş renk kombinasyon önerileri…

Gri ve Pembe

Yeni bir mesken aldığımızda ya da mevcut konutumuzu vaktin trendine nazaran yenilemek istediğimizde birinci olarak, salon duvar rengi seçimi önümüze çıkıyor. Çağdaş minimalist bir şekil için, salonunuzun yalnızca bir duvarını bu stilin sade ve doğal manzarasını yansıtan koyu bir ton olan kuartz rengi ile boyayarak, bu etkiyi yaratabilirsiniz. Bunun yanında koyu tonlardaki nötr rengi açık ve parlak tonlardaki bir renk ile hoş ve şık kombin yapabilirsiniz. Salon duvar rengi seçiminde nötr tonların bu statik duruşunu ve sıkıcılığını ortadan kaldırmak için ise, başka duvarları parlak tondaki gül tozu ile boyamak uygun bir birliktelik yaratacak ve salonunuza yeni bir hava katacaktır.

Gri ve Beyaz

Çağdaş bir şıklığı salonun biçimine yansıtmak istiyorsanız, nötr renginin sade duruşunu tamamlayan kaşmir tam size nazaran. Salon duvar renginde vurucu bir tesir yaratarak, öne çıkarmak istediğin tek duvarı kaşmir ile boyarken, öbür duvarlarda uygulayacağın buz beyazı ile boyatarak, çağdaş şıklığın en usul yansımasını oluşturabilirsiniz. Böylece hem çağdaş biçimin çizgilerini yansıtmış hem de salonunda yarattığın derinlikle ferahlık ve genişlik algısını ortama taşımış olursunuz.

Mor ve Sarı

Ömür alanlarınızda zıt renkleri de kullanmak artık elinizde. Salon duvar rengi seçiminde renk çemberinde yer alan zıt renklere yer vererek çarpıcı, dinamik ve heyecan verici dizaynlar yaratabilirsiniz. Bunun için renk çemberinde yer alan mor-sarı, turuncu-mavi üzere zıt renkleri bir ortada kullanabilirsiniz. Lakin bu renkleri kullanırken, uyumsuz bir manzara oluşmaması için salondaki mobilyaların rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Dinamik bir hava yaratmak istiyorsanız, bir duvarı mor renginin asaletini yansıtan ametist rengi ile öteki duvarları ise zıt tonlardaki hanımeli ile boyayabilirsiniz. Zıt renkleri birebir ortamda kullanarak, salonunuzda çarpıcı ve dinamik bir tesir yaratmış olursunuz.

Kahverengi ve Bej

Konutunuzu yenilerken, büyük salonlarda kullanacağınız koyu renk salon duvar boyası seçimi ile lüks bir şıklığa imza atmak artık elinizde. Duvarlarda koyu renk kullanımı çarpıcı ve tezli salonlar için ülkü bir renk seçimi oluşturur. Tezli ve lüks bir dokunuş için salon duvar rengi seçiminde vurgulamak istediğiniz bir duvarı koyu tondaki moka ile öbür duvarları ayışığı ile boyayabilirsiniz. Böylece mokanın tezli manzarasını, ayışığının rahatlatan gücü ile birleştirerek, uyumlu bir birliktelik elde edebilirsiniz.

Konut dekorasyonunda renkler epey değerli bir ayrıntıdır. Kullanacağınız boyanın kalitesi, silinebilirliği ve dayanıklılığı da dikkat edilmesi gereken öteki mevzulardır. Duvar renkleri seçiminizi yaptıktan sonra çarçabuk uygulayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.