Doğru insanı bulmanın kolay yolu var!

Sizin için gerçek insanı bulmak ve hayalinizdeki aşkı yaşamak için kolay bir yol var! Arkadaşlık uygulaması sayesinde, size en uygun şahısla tanışabilirsiniz.

Üyeleri eşleştirmek için çoktan seçmeli sorular soran OkCupid, Türk kullanıcılarına ait ilgi alımlı datalar barındırıyor. Bu sayede, karşıdaki kişinin verdiği yanıtlar ile uygunluğunuz tespit ediliyor.

Teknolojinin giderek bireyleri yalnızlaştırdığı düşünülse de bunun tahlili tekrar teknoloji ile bulunuyor. Amerika merkezli arkadaşlık uygulaması OkCupid, rekabette fark yaratan ve dünyada çok yaygın hale gelen uygulamalardan biri.

Türkiye’de de süratle büyüyen OkCupid öbür uygulamalara nazaran daha seçkin bir kitleye hitap ediyor. Sloganı “match on what matters” olan OkCupid büsbütün fiyatsız. Uygulamada kullanıcılara onlarca soru soruluyor ve özel bir algoritma ile hakikat şahısla eşleşmeleri sağlanıyor.

Birlikte eğlenip gülmeye değer veriyor

Dünyanın önde gelen Amerika merkezli arkadaşlık uygulaması OkCupid, Türk kullanıcılarının ilgiye bakış açılarını içeren bilgilerini paylaştı. Bu datalara nazaran Türklerin münasebette en ehemmiyet verdikleri hususların başında espri anlayışı geliyor. Kullanıcıların yüzde 99’u eşlerinin espri anlayışının “önemli” olduğunu vurgularken, yüzde 77 espri anlayışının “çok önemli” olduğuna dikkat çekti.

Türkler önemli alakalar kurmak istiyor

Öte yandan OkCupid’in kullanıcılarının yüzde 72’si “ilişki önemli bir hal aldığında taahhüt vermekten korkmadığını”, yani önemli bir ilgi istediğini belirtti. Önemli ilgi isteyenlerin oranı erkeklerde yüzde 74 iken bayanlarda bu oran yüzde 69’a düşüyor.

Banka hesaplarını başka tutmak istiyor

Kullanıcıların eşleriyle banka hesaplarının ortak olmasını isteyip istemedikleri sorulduğunda ise yüzde 75’i başka hesap istediklerini söylüyor. Bu oran bayanlarda 85 iken, erkekler yüzde 71. Bu bulgular bayanların finansal bağımsızlık konusuna kıymet verdiklerini gösteriyor.

Futbol ilgisine nazaran tercih ediliyor

Eşinizin futbol merakını nasıl karşılarsınız, onunla maça sarfiyat ya da izler misiniz sorusuna kullanıcıların yalnızca yüzde 39’u evet derken, yüzde 61’i hayır karşılığını vermiş. Futbol eşler ortasında ayrıştırıcı bir rol oynuyor.

Burç ahenkleri pek dikkate alınmıyor

Astroloji, sanılanın tersine Türk kullanıcılar için bağlantıda belirleyici bir öge değil. Kullanıcıların yüzde 66’sı burçların münasebetlerinde kıymetli olmadığını belirtiyor. Öte yandan birlikte olacak kişinin kolay mi yoksa karmaşık bir kişilik mi olmasını istersiniz sorusuna kullanıcıların yüzde 60’ı, kolay diye cevap veriyor.

Match Group’un uygulamalarından OkCupid, eşleştirme konusunda özel bir algoritma kullanıyor. Sloganı “Match on what matters” olan OkCupid, gerçek kişiyi bulmaları için kullanıcılara çok sayıda soru soruyor.

Eşle birlikte yapılan toplumsal aktivitelerin başında TV Show’u izlemek geliyor. Kullanıcıların yüzde 62’si eşle birlikte vakit geçirirken en çok TV Show’larını izlemekten keyif alıyor.

Bayanlar için ailelerin muahedesi çok kıymetli

OkCupid kullanıcılarının yüzde 35’i çocuk istemediğini, yüzde 60’ı bir ya da iki çocuğun kâfi olduğunu, yüzde 6’sı ise 3- 4 çocuk olabileceğini belirtiyor.

Öte yandan Türkler için alakada yahut evlilikte ailelerin muahedesi ise büyük ehemmiyet taşıyor. Iştirakçilerin yüzde 51’i eşlerinin aileleriyle kesinlikle âlâ mutabakatı gerektiğini düşünüyor. Bu oran bayanlarda yüzde 61 iken, erkeklerde yüzde 48’e düşüyor.

Konut işlerinde eşitlik beklentisi var

Ayrıyeten iştirakçilerin yüzde 81’lik kesim “ailenin reisi erkektir’ görüşüne katılmıyor. Yüzde 94’ü yemek ve paklık üzere mesken işlerini bayanın ve erkeğin bir arada yapması gerektiğini düşünüyor.

Boşanmış yahut çocuklu olabilir

Iştirakçilere birlikte oldukları kişinin boşanmış ya da çocuğu olmasının ilgiyi nasıl etkileyeceği sorulduğunda ise iştirakçilerin yüzde 61’i birlikte oldukları kişinin boşanmış olmasını, yüzde 54’ü ise çocuğu olmasının sorun teşkil etmediğini söylüyor.

Uzak aralı münasebetler Türkler için sorun yaratmıyor. Iştirakçilerin yüzde 40’ı farklı kentlerde oturarak münasebetin devam edilebileceği kanaatinde.

Eğitim ve aileyle mutabakat kaide

Eğitim de kullanıcı kıstaslarında değerli bir öge. Iştirakçilerin yüzde 70’i, birlikte oldukları kişinin ferdî gelişimi için eğitimler almaya devam etmesi gerektiğini söylüyor.

Match Group’un uygulamalarından OkCupid, eşleştirme konusunda özel bir algoritma kullanıyor. Sloganı “Match on what matters” olan OkCupid, kullanıcıların hakikat kişiyi bulmaları için çok sayıda soru soruyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.