Doctor Who, 13. sezon hazırlıklarına başladı

Onüçüncü Hekim, Doctor Who’nun 13. dönem çekimleri için geri dönüyor. Jodie Whittaker bir kere daha Tabip rolüne hayat veriyor. Doctor Who takımı şu anda tüm oyuncuların ve takımın güvenliğini sağlamak için sıkı sanayi ve hükümet yönergelerine nazaran çekim yapıyorlar. Eklenen müddet ve gerekli protokollerle, grup bu dönemde geleneği bozarak 11 yerine 8 kısım ile ekranlara dönecek.

“Beklentileri karşılayacak”

İmalden sorumlu Chris Chibnall yeni dönemi değerlendirirken, “Doctor Who imal grubu bu güç vakitlerde seriyi yine yayına almak için mükemmeller yarattı. Çekimlere geri döndüğümüz için çok heyecanlıyız. Doctor Who’nun son derece karmaşık bir üretim süreci var. Hasebiyle ayrıntılı Covid protokolleri nedeniyle yeni kısımları sinemaya almak biraz daha uzun sürecek. Bu nedenle bu dönemi sekiz kısım ile bitirmeyi düşünüyoruz. Fakat emin olun, Doctor Who’dan beklediğiniz tüm hırs, mizah, cümbüş ve kaygı hala sağlam bir formda yerinde olacak! Dünyanın dört bir yanındaki herkes için epeyce şiddetli bir devir yaşanıyor fakat unutmayın bir Hekim asla meydan okumaktan kaçınmaz!” biçiminde konuştu.

BBC Studios İmalcisi Matt Strevens ise yeni dönem heyecanını “TARDIS’in kilidini açtığımız için çok heyecanlıyız, Sonik’in tozu silindi ve Doctor Who’nun bir sonraki dönemi için yine çekimlere başlıyoruz. Mükemmel yapım takımı ve oyuncular bu kuvvetli vakitlerde tekrar çekim yapmamızı sağlamak için mükemmeller yarattı. Doctor Who her zamanki üzere cümbüş ve aksiyon dolu olacak, tabi pek çok sürprizle birlikte!” kelamlarıyla lisana getirdi.

BBC Drama denetçisi Piers Wenger ise şunları söyledi: “Doctor Who’nun 13. dönem çekimleri devam ediyor. Grup, TARDIS’i inançlı bir biçimde BBC One’a geri getirmek için büyük gayret sarf etti. Hepimiz Doktor’u hangi maceraların beklediğini görmek için sabırsızlanıyoruz, lakin onun dönüşünü beklerken, bir yandan da şenlik özel kısmı için sabırsızlanıyoruz.”

Onüçüncü hekimi, en son Doktor’un bahtının sonsuz bir hapishanede kilitlendikten sonra istikrarda asılı kaldığı 12. dönem finalinde gördük. Yaklaşan şenlik özel kısmı ‘Dalek’lerin Devrimi”nde, Doktor’un en yakın arkadaşları Yaz (Mandip Gill), Ryan (Tosin Cole) ve Graham (Bradley Walsh) hayatlarını onsuz idame ettirmek zorundalar. Lakin kısa müddet sonra Doktor’un en büyük ve en korkulan düşmanlarından biri olan Dalek’lerin de dahil olduğu rahatsız edici bir plan ortaya koyacaklar. Tabip olmadan Dalek’lerle nasıl savaşırsınız? Doktor’un bahtı bilinmiyorsa, 13. dönemde bizleri neler bekliyor?

Şenlik özel kısmı, Dalek’lerin İhtilali şenlik periyodu boyunca BBC One’da yayınlanacak.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.