Cem Yılmaz: Büyük ustaların çizimlerini taklit ederek başladım

Brand Week Istanbul üçüncü gününe Cem Yılmaz’ın konuk olduğu “Ne Fark Eder?” oturumuyla başladı.

“Mesleğimle ilgili katıyım”

Cem Yılmaz, yıllar evvel rol aldığı bir reklamla ilgili, “Eğitim Kural sloganı aslında olumlu bir cümle olmasına karşın, vakitle bir boş vermişlik nidasına döndüğünü fark ettim. Bunu çok gözlemledim ve sonrasında kendi şovlarımda bunu mevzu olarak işledim.” sözlerini kullandı.

Şovlarına hazırlık sürecinden de bahseden Yılmaz, “Gençken daha umarsızdım. Sahneye birinci çıktığım andan itibaren herkesi güldürmeli miyim? diye düşünüyorum. Doğal ki bunu düşünerek bir hazırlık yapmıyorum lakin yeniden de bir çatı altındaysanız yani mesela bir mecmuada bir çizerseniz, mecmuanın içeriği, duruşu ya da yaklaşımı muhakkaktır. Bu size büyük bir konfor alanı sağlar. Siz de çizimlerinizi bu duruşa, bu içeriğe ve yaklaşıma nazaran yaparsınız. Lakin ferdi bir iş yaptığınızda taviz vermeden, kendi güldüğüm şeyi anlattığımda bana kim gülüyor, o çok daha fazla ehemmiyet kazanıyor. Mesleğimle ilgili katıyım! Buna herkes güler dediğiniz şey aslında tahminen nitekim komik olmayabilir ve siz koca bir mesleği bu yanlış anlamanın üzerine kurabilirsiniz. O yüzden koca bir salonda herkes gülerken, bir kişi hiç gülmüyorsa bu benim pozisyon olur.” formunda konuştu.

“Büyük ustaları taklit ederek başladım”

Tıpkı oturumda kendisini çizgi dışı olarak gördüğünden de bahseden Cem Yılmaz, “Ben de bu mesleğe herkes üzere çok küçük yaşlarda büyük ustaların çizimlerini, renklerini taklit ederek başladım. Lakin sahneye çıktığım anda, izleyenlerime değişik bir şey sunuyorum. O yüzden kendimi çizginin dışında buluyorum. Bunu ben marjinalim demek için söylemiyorum, çemberin içinde kalıp, orayı dönüştürebilmek asıl problem. Bu bana her vakit kendimi çok daha yeterli hissettiriyor.” açıklamalarında bulundu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.