Akciğerleri güçlendiren 5 kış meyvesi

Hepimiz, C vitamininin bağışıklığımızı güçlendirmede hayati bir rol oynadığını çok âlâ biliyoruz. Bedenin özgür radikal hasarını önler, diyabeti, kalp sıhhatini yönetmeye yardımcı olur ve cilt sıhhatini güzelleştirir. Güçlü bir bağışıklık, sizi yalnızca hastalıklardan uzak tutmakla kalmaz, birebir vakitte COVID-19 enfeksiyonunun en önemli semptomlarından biri olan teneffüs rahatsızlıklarını da önler.

Teneffüs problemlerini önlemenin yanı sıra, C vitamini ayrıyeten genel akciğer sıhhatini da artırır. Araştırmalar, C vitamininin akciğerler üzerinde anti-inflamatuar tesirleri olduğunu gösteriyor. C vitamini tüketimi, akciğer fibrozunu ve akciğer kanseri riskini de azaltabiliyor.

İşte size günlük C vitamini dozunu sağlayacak 6 kış meyvesi.

Portakal

Kış aylarının en hoş yanı taze ve sulu portakallardır. Portakal, lezzetli olmasının yanı sıra varlıklı bir besin profiline sahiptir. Portakallar bağışıklığı artıran ve bağırsak sıhhatini destekleyen bir C vitamini, antioksidan ve lif deposudur.

Nar

Sulu kırmızı inciler, şahane bir besin kaynağıdır ve virüslerle savaştığı ve genel sıhhati güzelleştirdiği bilinmektedir. Narı tek başına tüketebileceğiniz üzere salatanıza ve öteki yemeklerinize de rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Çilek

Çilek de çok düzgün bir besin kaynağıdır. Vitaminler, lifler, mineraller, antioksidanlar açısından zengindir ve sıfır kolesterol ve yağa sahiptir. Tüm bunlar, çilekleri olağanüstü bir atıştırmalık için ülkü bir seçim yapar.

Kivi

Çalışmalara nazaran, 100 gram kivi size 74,7 miligram C vitamini sağlar. Bu nedenle kiviyi, genel sıhhati geliştirmek için günlük diyetinizin bir modülü yapın.

Üzüm

Üzüm, lezzetli tadı ile birlikte, bağışıklık işlevinizi geliştiren ve bedendeki toksinlerin atılmasına yardımcı olan şahane bir besin kaynağıdır.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.