11. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri başlıyor

Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) 11. İnsan Hakları Belgesel Sinema Günleri bu yıl 10-17 Aralık tarihlerinde çevrimiçi (online) olarak ülke çapında sinemaseverler ve insan hakları savunucuları ile buluşuyor.

‘Toplanma ve şov yapma özgürlüğü’ temalı

Türkiye’de ve dünyada insan hakları açısından yaşanan farklı problemlere yönelik olarak izleyenlerde bir farkındalık ve hassaslık oluşturmayı hedefleyen 11. İnsan Hakları Belgesel Sinema Günleri’nin bu yıl teması “toplanma ve şov yapma özgürlüğü” olarak belirlendi. Programda ülke içinden 10, ülke dışından 15 olmak üzere toplam 25 seçme belgesel sinema yer alıyor.

Sinemaseverlerin sinemaları izleyebilmeleri ve programa dair duyurulara ulaşabilmeleri için https://tihvbelgeselfilm.org sitesine girip yalnızca e-posta adresleri ile hudutlu bir bağlantı formu doldurmaları gerekiyor.

Sinemalar 10 Aralık 2020 saat 10.00 prestijiyle gösterime açılacak, yedi gün sonra, 17 Aralık 2020 saat 24.00 prestijiyle gösterime kapanacak.

Dağıtımcı ve üretimci şirketler ile yapılan mutabakatlar gereği programda yer alan yabancı sinemalar sırf Türkiye’deki izleyicilere açık olacak, izleyici kontenjanları ise 250 kişi ile sonlu. Kontenjan dolduktan sonra sinemalar gösterime kapanacak.

Bu yıl da belgesel sinema günleri kapsamında ‘toplanma ve şov yapma özgürlüğü’ temalı, ülke çapında iştirake açık bir afiş müsabakası gerçekleştirildi.

Program ve sinemalar hakkında detaylı bilgi https://tihvbelgeselfilm.org sitesinden edinilebiliyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Toplulukla İletişimde Kalın

Bir yastık'a şimdi abone olun ve Hayat Arkadaşınızıbulun!

Biryastik.Net İlk 1000 Üyesini tüm paketlerde ücretsiz olarak kabul ediyor. Bu fırsatı kaçırmayın !!!

Bir yastık’a abone olun

Bir yastık size, sizin için uygun arkadaşınızı bularak bu süreci hızlandırmanız için fırsat sunuyor.

Şimdi üye Ol

www.biryastik.net  Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır. •

Üyeler Kendi yükledikleri yazı ve medyadan sorumludurlar.